Detalii poezie:
- »» Poezie de debut? nu
- »» A mai fost postată pe acest site? nu
- »» A mai fost postată pe alte site-uri? nu
- »» Vrei să fie analizată critic? da
- Distribuie pe:

-


Împărtăşeşte-ne opinia ta:
Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
Comentarii:
Multumesc pentru observatie, Adina! O sa ma mai gandesc la ce spui.
florianruse (autor)
miercuri, 06 martie 2019
Monorima o abordează puțini :) Poate deveni plictisitoare dacă versul nu are consistență.
Ceea ce nu e cazul aici. Legătura cu rămășițele perioadei trecute e bine realizată.
Punctuația m-a încurcat la acest vers:
jignind democrația cu-al lor heirupism
Eu consider că virgula trebuie pusă după ”democrația” :)
Cu drag, Florian :)
Adina Speranta
marți, 05 martie 2019