Mi-ai venit, de unde,-n casă - Nahapet Kuceac Adăugat de: Gerra Orivera
Mi-ai venit, de unde,-n casă? Nu te-am cunoscut vreodată.
Mâneca ţi-era ca jarul – astăzi focul mă îmbată.
Aurul iubirii-n taină l-ai topit înflăcărată.
Inima-n inel de aur mi-e, ca pasărea, legată.