Mi-ai venit, de unde,-n casă - Nahapet Kuceac
Adăugat de: Gerra Orivera

Mi-ai venit, de unde,-n casă? Nu te-am cunoscut vreodată.
Mâneca ţi-era ca jarul – astăzi focul mă îmbată.
Aurul iubirii-n taină l-ai topit înflăcărată.
Inima-n inel de aur mi-e, ca pasărea, legată.



vezi mai multe poezii de: Nahapet Kuceac




Împărtăşeşte-ne opinia ta:

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.