- Distribuie pe:

-

Împărtăşeşte-ne opinia ta:
Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
Comentarii:
Mulțumiri, domnule Dincă, pentru semnalarea greșelilor, o să fie corectată postarea.
Adina Speranta
joi, 03 februarie 2022
Poezia are multe greșeli.
Aceasta e forma corectă:
De mult negru mă albisem
De mult soare mă-nnoptasem
De mult viu mă mult murisem
De visare mă aflasem
Vino, tu, cu tine toată
ca să-ntruchipăm o roată
Vino, tu, fără de tine
Ca să fiu cu mine, mine
O răsai, răsai, răsai
Pe infernul meu, un rai
O rămâi, rămâi, rămâi
Palma bate-mi-o în cui
pe crucea de carne
când lumea adoarme.
Petru Dincă
joi, 03 februarie 2022
Cine recită?
Adina Speranta
joi, 03 februarie 2022
Frumoasă recitare! :)
Adina Speranta
joi, 03 februarie 2022
https://youtu.be/pXx38VatHBo
L3DZ3PP
miercuri, 02 februarie 2022