Într-o doară - narcispurice
Poezie adăugată de: narcispurice

    sâmbătă, 12 septembrie 2020

pnt

În moartea nopții,
în noaptea morții
mă joc.
Da, drace, te invoc;
Te provoc!
Nu la joc,
La uitare!
Ești destul de tare?
Cum ți se pare?
Na, ia un foc
De la ultima mea țigară!
Arzi! Focul ăsta
mi-amintește de-o gară
în care n-am loc.
....și mă doare.

Purice Narcis




By the way
pnt

In the death of the night,
In the night of the death,
I play.
Yes, devil, I summon you .
I say,
to drown in Lethe!
Do you feel up to
be mighty enough?
That’s fine with you?
Take it, this light
from my last cigarette.
Burn! This fire
Reminding me about a station
in which I have no place.
… woe is me!

Purice Narcis




Ianuarie – Martie 2013 Purice Narcis – Teofil



vezi mai multe poezii de: narcispurice




Împărtăşeşte-ne opinia ta:

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.