Detalii poezie:
- »» Poezie de debut? nu
- »» A mai fost postată pe acest site? nu
- »» A mai fost postată pe alte site-uri? nu
- »» Vrei să fie analizată critic? da
- Distribuie pe:

-


Împărtăşeşte-ne opinia ta:
Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
Comentarii:
SAlecsandru, un alt prieten foarte drag mie! Multumesc, bine te-am regăsit! Domnul sa te binecuvanteze!
andreionthepoetry (autor)
joi, 21 mai 2020
Dragii mei prieteni,
Imi pare tare, tare bine de revedere!!! Mi-e dor de voi, asta e adevarul! Mi-e dor de multi prieteni vechi de aici, nu voi da nume numai ca sa nu scap pe cineva din vedere, dar voi stiti ca vorbesc despre voi :).
Ii salut cu aceasta ocazie si pe confratii mai noi, pe care nu i-am cunoscut inca.
Chiar daca nu voi intra in amanunte de ce am lipsit atat, vreau sa stiti ca undeva in adancul sufletului meu stiam ca voi reveni, dar nu stiam cand. Iata ca astazi a fost sa fie.
Dana, ma bucur din tot sufletul ca te-am regasit aici cu aceeasi ravna buna pe care o cunosc la tine! Si sunt sigur ca pe acest site sunt multi cei pe care, chiar daca nu sunt pe acesta Cale sau nu lasa sa se vada asta neaparat din scrierile lor, ii cauta, in schimb, Dumnezeu pe ei si ii harazeste cu darul poeziei in chip sublim. Am toata pretuirea pentru acesti confrati ai nostri, care sunt o marturie a dragostei lui Dumnezeu si le citesc cu incantare creatiile artistice, daca ele se circumscriu frumosului. Si durerea impletita cu bucuria, atunci cand sunt tesute in fire de poezie, denota mana lui Dumnezeu daca cel ce zamisleste versurile nu se dezice de Cel ce i-a dat acest har.
Domnul sa te binecuvanteze, draga mea Dana!!! Tare ma bucur de revedere!
Multumesc Yanna!!! Imi pare bine sa ne reintalnim pe undele poeziei! Fii binecuvantata!
Adina, bucurie mare, mare de tot si de partea mea!!! Iti multumesc mult de frumoasa intampinare!
Iti multumesc enorm si pentru ca ai considerat ca poezia mea merita sa fie postata pe blogul tau, pentru mine este un lucru de mare cinste. Multumesc, multumesc, pentru tot!
Mitica, sper sa-ti treaca supararea, stiu ca te bucuri sa ma revezi aici, si sa stii ca bucuria e reciproca!
Sper sa ne dezmierdam unii pe ceilalti cu creatii cat mai frumoase in continuare, iar daca ele vor fi spre slava lui Dumnezeu, cu atat mai bine!
Va imbratisez cu mare drag pe toti! Fiti binecuvantati!!!
andreionthepoetry (autor)
joi, 21 mai 2020
Ma bucur ca sunteti pe Cale si ca ati reaparut cu o poezie atat de minunata,pe site!
SAlecsandru
joi, 21 mai 2020
După 5 ani? Dă-o-ncolo de treabă. Chiar mai supărat...
M Horlaci
joi, 21 mai 2020
Andreeei, iuhuuu! :)))) Bine ai revenit, mare bucurie mi-ai făcut, am dat buzna să mă loghez pe site ca să-ți scriu și am greșit parola :)))
Andrei, au trecut 5 ani... și uite că mai suntem pe aici :)
Sper să nu pleci iar, ar fi prea mult după ce ai revenit cu această poezie scrisă din suflet așa cum altădată, ai scris (mai știi???) Abis-ul... o poezie pe care am păstrat-o și de multe ori am recitit-o cu admirație și emoție! E la mine pe blog de atunci :)
Nu mai pleci, da??...
Iuhuuu! :)))
Așa de mult mă bucur!
Adina Speranta
joi, 21 mai 2020
Mi-era dor de poezia ta Andrei !
yanna
joi, 21 mai 2020